menuankieta

Co najbardziej lubisz w swoim przedszkolu?

• Do wakacji: -56 dni
Piątek, 2014-08-22
Imieniny:
Cezarego, Marii

Harmonogram imprez

Jesteś tu: » Strona główna » Harmonogram imprez

Harmonogram imprez i uroczystości przedszkolnych w roku szkolnym 2013/2014

Imprezy

1. Pasowanie na przedszkolaka – poznanie tradycji przedszkola, włączenie dzieci do wspólnoty przedszkolaków.

2. "Święto Ziemniaka"
  3. XI Sportowa Spartakiada Przedszkolaków - organizowana przez PP nr 2
  4. Andrzejki – poznanie i udział dzieci w zabawach inspirowanych historią regionu.

5. Mikołajki w przedszkolu
  6. Kiermasz Bożonarodzeniowy

7. Jasełka i spotkania bożonarodzeniowe w poszczególnych grupach– rozwijanie zdolności twórczych, kształtowanie umiejętności organizacyjnych, zwracanie uwagi na estetyczne wykonywanie prac artystycznych, kontynuowanie tradycji chrześcijańskich.

8. Dzień Babci i Dziadka - współuczestniczenie w organizowaniu uroczystości – spotkań, okazywanie najbliższym miłości, szacunku i zaufania.

9. Bal Karnawałowy - kontynuowanie tradycji przedszkola , wspólna zabawa wszystkich dzieci.

10. Turniej z wychowania komunikacyjnego Zielone światło dla przedszkolaka - impreza międzyprzedszkolna organizowana przez nasze przedszkole.

11. Obchody z okazji I Dnia Wiosny – współuczestniczenie dzieci w organizowaniu uroczystości, zapoznanie z tradycją ludową powitania wiosny.

12. Dni Otwarte – zapoznanie nowych przedszkolaków z przedszkolem
    i nauczycielami, czerpanie radości ze wspólnej zabawy i przezwyciężanie pierwszych lęków z adaptacją w nowym środowisku.

13. Plener Plastyczny – rozwijanie twórczej aktywności dziecka w zakresie ekspresji plastycznej, zwracanie uwagi na estetyczne wykonywanie prac artystycznych; rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

14. Dzień Ziemi – konkurs plastyczny „Ziemia o jakiej marzymy”.

15. Dzień Sportu – udział dzieci w zabawach, w których poczują się ważne, docenione i będą miały możliwość zaprezentowania  swoich umiejętności.

16. Święto Koloru – w każdym miesiącu odbywa się święto innego koloru:
    WRZESIEŃ - dzień pomarańczowy
    PAŹDZIERNIK - dzień brązowy
    LISTOPAD - dzień czerwony
    GRUDZIEŃ - -------------------
    STYCZEŃ - dzień biały
    LUTY - dzień niebieski
    MARZEC - dzień zielony
    KWIECIEŃ - dzień żółty
    MAJ - dzień kolorowy

17. Audycje muzyczne organizowane przez grupę artystyczną ATELIER - Patrycja Licha

18. Pożegnanie przedszkolauroczystości związane z zakończeniem przygotowania przedszkolnego przez  dzieci pięcioletnie i sześcioletnie.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo