Podsumowanie akcji "Pomocna dłoń dla Seniora i osób niepełnosprawnych"

Przedszkolaki pomagają”

Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn.”

Romain Rolland

To motto przyświeca akcjom charytatywnym, w których uczestniczą przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu. Udział w akcjach społecznych i charytatywnych uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych, rozwija uczucie empatii, kształtuje pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

Nasze przedszkolaki wiedzą, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości żeby je zrealizować. Pamiętając o tym w marcu, Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu, włączyło się do akcji wielkanocnej zbiórki żywności „Pomocna Dłoń dla Seniora i osób niepełnosprawnych”, której inicjatorem była ”Fundacja na rzecz rozwoju Spzoz w Wieluniu”.

W trakcie akcji udało nam się pozyskać wiele środków użytku codziennego: środki czystości, produkty spożywcze długoterminowe (ryże, makarony itp.), słodycze, środki chemiczne, artykuły higieniczne i kosmetyczne.

Wszystkie zebrane artykuły, zostały przekazane w dniu 18.03.2021r. na ręce v-ce prezesa Fundacji, Pani Honoraty Freus – Grzelak.

Myślimy że dopóki nasze przedszkole będzie istnieć, będziemy pomagać innym ponieważ „praca” dla innych uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, a także wartości drugiego człowieka, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy. Jest to ogromne świadectwo solidarności. Dziękujemy wszystkim ludziom z otwartym sercem, którzy przyłączyli się do naszej akcji .